Submarine

Submarine to nasz zegarek poświęcony wielkiemu polskiemu wynalazcy – Stefanowi Drzewieckiemu. Stefan Drzewiecki nie jest niestety osobą znaną, a należy on do światowej czołówki wynalazców, którego prace zmieniły świat.

To Stefan Drzewiecki jako pierwszy opracował dokładne założenia teoretyczne maszyn latajacych cięższych od powietrza.

Stefan Drzewiecki opracował również pierwszą na świecie łódź podwodną o napędzie elektrycznym. Jego okręt wykorzystywał również peryskop.

Jego wynalazkiem jest również parowa wyrzutnia torped na sprężone powietrze.

Opracował również pierwszy samolot w układzie canard. Do tej pory stosowana nazwa dla takiego układu samolotu wzieła się nazwy własnej samolototu, którą nadał Stefan Drzewiecki.

Warto pamiętać o tym wyjątkowym Polaku szczeólnie nosząc upamiętniający go zegarek.

Zegarek również jest wyjątkowy i nawiązuje do tradysci marynistycznych z przełomu XIX i XX wieku – wykonany jest z mosiądzu. Mosiądz pod wpływem czasu i czynników zewnętrznych patynuje się. Tak też dzieje się z tym zegarkiem. Użytkownik sam decyduje, czy chce zegarek polerować, czy zachować go naturalnie postarzony.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  • Submarine

    1 499,00 1 950,00 
    Submarine to nasz zegarek poświęcony wielkiemu polskiemu wynalazcy – Stefanowi Drzewieckiemu.
  • Żabol

    1 899,00 
    Żabol to limitowana wersja zegarka Submarine przygotowana dla forum miłośników zegarków Czwarty Wymiar. Dostępnych jest kilka ostanich egzeplarzy tego zegarka. Zegarek Żabol, w odróżnieniu od modelu Submarine, ma tarczę i wkładkę bezela w kolorze ciemnozielonym, który doskonale komponuje się z mosiężną tarczą.